Networking In Social Media

 

רציתי לקרוא לפוסט הזה "תעבירו את זה הלאה"אבל יש פה הרבה יותר מכך, ולכן קראתי לו בשם גנרי Networking בעולם המדיה החברתית. כתבתי בעבר פוסט גדול על מילון יחסים ופרגון ברשת ואחת הסוגיות בפוסט התמקדה בנושא עליו אני רוצה לדבר החלטתי לעשות לנושא Blow-Up ולהרחיבו לפוסט יעודי שלם. כמי שפעילה זמן ניכר בעולם של מדיה חברתית אני נחשפת המון פעמים לפניות ומקבלת בקשות מסוגים שונים. למדתי כי אחד העוגנים ליצירת רשת הקשרים שלי ברמה איכותית וטובה היא לא לחשוב רק על עצמי אלא לחפש איך אני יכולה לתרום לאחרים מהמידע אליו אני נחשפת.

הרעיון הוא פשוט, אנחנו נמצאים לא מעט שעות ברשת (דיברו על ממוצע של שלוש וחצי שעות לישראלי), אנחנו נחשפים למידעים, לבקשות שונות, לחיפושים שונים ומגוונים. הנוכחות שלנו נגזרת בחלקה מהדרך בה אנחנו עוזרים ותורמים לטבעות הקהל איתם אנחנו באים במגע, גם אם זה לא קשור ישירות בנו ובעיסוק שלנו. זכרו : אנשים קונים אנשים, אנשים אוהבים ששמים לב אליהם, שנותנים להם יחס ושעוזרים להם. ככל שתהיו יזמים, נדיבים, איכותיים ביחסים ובחשיבה על האחר כך בסופו של דבר תעמיקו את הקשרים ותרוויחו מהרשת אותה אתם יוצרים תוך כדי תנועה. כמו כן, לתפישת עולמי עצם הפעולה המיועדת לעשות דברים טובים מתגמלת את העושה במיידי כי הכוונה וההרגשה בעיקבות הנתינה יש בהן כוח לא מבוטל הדבר עוזר לנו למלא את המצברים בחיינו וליהנות מהם באמת.

להלן אחלק את ההמלצות שלי על פי סוגי אקטים שונים אותם אנחנו יכולים לייצר בקטגוריית "העבר הלאה" החלוקה מעט סינתטית אבל היא באה לייצר סוג של סדר שיתעל אתכם לאופציות השונות. שימו לבכם לכך שאין להתייחס להצעות כאל מטלה וכאל עומס שכוונתו להכביד על העשייה שלכם ברמה היומיומית אלא הפטנט הוא לסגל לעצמנו את היכולת לעשות זאת באופן טבעי בתוך הזרימה של היום ואם תרצו בדומה לקלות הנשימה. אין צורך להרגיש שאתם "עובדים בזה" ולהשקיע יותר מדי זמן, די ב"מעשה טוב" אחד ביום והתחלתם בדרך הנכונה. אין בלבי ספק שאם אכן תפעלו על פי חוקים אלו תרוויחו הרבה יותר ממה שהתכוונתם, וראוי לתת את הדעת על ערך נוסף : לפעמים פעולה פשוטה שלכם יכולה להיות משמעותית ביותר עבור האחר.

הצעות שאני מקבלת באופן ישיר : באופן קבוע פונים אלי ברשת עם כל מיני הצעות, מבקשות לליווי, הרצאות, סדנאות ועוד … הטבע שלנו הוא לסנן מה מתאים לנו ומה לא ומה פשוט לא מתקדם לשום מקום, החלטתי בשלב מסוים שהלידים הללו שאני מקבלת ואולי לא מדברים אלי או עונים לתבנית העסקית שלי לבטח עשויים להועיל ולקדם את האחרים ולכן אני נוהגת תמיד לייצר חיבורים הולמים. הכי טבעי להתעלם ממשהו שלא מדבר לליבנו, בלי להתעכב דקה על התרומה העצומה שאנחנו יכולים לעשות למישהו אחר אם "נעביר את זה הלאה".

הצעות שאני רואה ברשת הרבה מאוד פעמים אני חשופה ברשת לשאלות שונות על ספקים שונים, הדרך שלי היא קבועה, להתעכב שנייה ולהמליץ על אנשים שאני מכירה דהיינו לתת לעולם לייצר קישורים באמצעותי. נכון שזה נראה מעט טרחני וסוחב זמן, אבל בפועל הדבר ממש לא גוזל יותר מדי והחיבורים שאני עושה עוזרים לאחרים להגיע לפתרונות איכותיים וטובים. סביר שכך הם יזכרו אותי, לבטח יצאתי נשכרת מעשייה טובה וכפי הנראה גם תמצא בעתיד הדרך שהדבר "יחזיר את עצמו". חשוב לי לציין שהערך המשמעותי ביותר עבורי הוא שבצורה זו אני מתווה את קווי דמותי ברשת ואת הקשרים אותם אני יוצרת. ערך מוסף מגיע בשלל צורות ומופעים : בצד האפשרויות לספק מידע, תוכן מעניין וטיפים מתקיימת במקביל מערכת קשרים סמוייה שבכוחה לייצר ערכים מוספים קטנים, כל הפירורים הללו מצטברים בLong Run ויוצרים את זהותנו המיתוגית והתכנית ברשת.

משרות שאני נחשפת אליהן בTwitter על בסיס קבוע מפרסמים במתחם זה משרות שונות, והרי לעשות ReTweet זו פעולה פשוטה שמרחיבה את החשיפה של המשרה ומובטח שתגיע לאוזן הנכונה. תהיו "נדיבים" אל "תתקמצו" על פעולות קטנות שהן לעזר רב לאחרים.

שאלות או בקשות בסטאטוס בFacebook אם אתם נתקלים בשאלות או בבקשות בFacebook, היו כרוי אוזן, ענו לגולשים המתעניינים על הצרכים שלהם בתחושה שפעלתם לטובת הקהילה שיצרתם.

יזום שימוש במתחמי המדיה החברתית שלכם לקידום צרכים של מכרים שלכם המתחמים שבניתם והקהילות שמתרקמות סביבכם ונתקלות בכם על בסיס קבוע יכולים להוות כר פורה לעשייה איכותית עבור חברים שלכם או מכרים שלכם שצריכים עזרה. באופן קבוע אני רואה סטאטוסים הקוראים לעזרה עבור חברים או מכרים. קחו בחשבון שההתיחסות מצדכם בשיטות שפירטתי היא עשייה פשוטה שיכולה לתרום גם למעמד שלכם מול הקהילה שיצרתם וכמובן גם לצדדים שיתחברו יחד דרככם.

זיהוי הזדמנויות של עיתונאים ושיווק של אחרים תמיד תהיו ערניים לגברדיה של העיתונאים או היחצנים הסובבים אתכם במתחמי המדיה החברתית. לא פעם אני מבחינה בעיתונאים המפרסמים את הידיעה שהם חוקרים בנושא מסויים ומחפשים לדבר על עולם תוכן כזה או אחר ודרך מתחמי המדיה החברתית שלהם הם מקווים למצוא קישורים ברי תועלת. זו הזדמנות נפלאה לחבר בין מכרים שלכם למדיה המסורתית ולעזור להם לקבל חשיפה.

תוכן טוב אותו אני חושבת שאחרים צריכים מעבר ל"תעבירו את זה הלאה" במוד החברתי, תעסוקתי, עסקי הוא כמובן העיקרון שלפיו ההמלצה הטובה ביותר שלי ל"העבירו הלאה" תושתת על תוכן איכותי, מכאן שאין לבזבז לריק הזדמנות שכזו … ראיתם כתבה טובה, מצגת איכותית, סרטון מדליק – שתפו.. זה יכול להועיל לאחרים להרחיב את הידע שלהם ולהעמיק את תחומם דרככם.

אני מוסיפה למי שלא ראה את הפוסט המקורי עליו נשענת הרשומה הזו : מילון פרגון ויחסים ברשת בפורמאט שהכנתי כמצגת. מקווה שתיהנו, תפנימו ותצעדו בצעדים הנכונים אשר ישביחו את נוכחות הרשת שלכם ויעשו לכם את הפעילות לכיפית ומעניינת.

 

View more presentations from zohar.

 

About author View all posts

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות
השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים
בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית
יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים
חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

21 CommentsLeave a comment

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Follow

Follow this blog

Get every new post delivered right to your inbox.

Email address